Liiton 20-vuotisjuhla ja liittokokous 27. – 28.3. 2012

Lastensuojelualan tapaaminen Ammatillisten Perhekotien Liiton 20-vuotisjuhlan merkeissä järjestetään tiistaina 27.3.2012 Scandic Marina Congress Centerissä Helsingissä.  Tapaamisen teemana on Yhteistä arvopohjaa etsimässä.
Näkökulmia lastensuojelun arvokeskusteluun ovat kello 12 alkavassa tilaisuudessa luomassa mm. peruspalveluministeri Maria Guzenina-Richardson, psykiatri Jukka Mäkelä ja Lastensuojelun Keskusliiton toimitusjohtaja Seppo Sauro.

Iltapäivän ohjelmassa alkaen klo 14 on suuri paneelikeskustalu, jossa ovat mukana Kristiina Hehku, Olavi Sydänmaanlakka, Lotta Hämeen-Anttila, Jukka Mäkelä, Seppo Sauro ja Kari Kokko.  Paneelin vetäjänä toimii Hanna Heinonen.

Juhlapäivä päättyy kello 19 alkavaan cocktailtilaisuuteen, jossa ovat esiintyjinä mm. Juha Tapio, Pamela Tola, Eeva Muttonen ja Sibelius-Akatemian muusikot.

Sitovat ilmoittautumiset 20.2.2012 mennessä info@apkl.fi.  Juhlapäivän ohjelma ja ilmoittautumistiedot tästä.  Päivän tuotto ohjataan lyhentämättömänä Plan Suomen kautta Afrikan lasten elinolosuhteiden parantamiseksi.

Liittokokous keskiviikkona 28.3. klo 12

Seuraavana päivänä samassa paikassa järjestetään APKL:n liittokokous
alkaen kello 12.  Juhlapäivien koko ohjelma+majoitustiedot